Doorgaan naar hoofdcontent

Rondjes rijdend de wereld rond - over cirkels op de kaart

Mensen met interesse voor straten en straatnamen zijn vaak ook geïnteresseerd in kaarten, plattegronden en luchtfoto's. Ik in ieder geval wel - en ik houd ook wel van curiositeiten op de kaart. Zo heb ik hier allemaal 'rondjes op de kaart' verzameld. Het is niet mijn bedoeling om alle rotondes en cirkelvormige gebouwen in de wereld op de lijst te hebben. Er staan er wel een paar in deze lijst, maar ik heb vooral gezocht naar perfecte rondwegen, ronde parken en andere prachtig ronde elementen in het landschap. Als je nog mooie aanvullingen hebt, dan hoor ik dat natuurlijk graag.

Veel plezier ermee!


Manicouagan Reservoir, Québec (Canada)
Het Manicouagan Reservoir (ook bekend als Lake Manicouagan) is een ringvormig kratermeer in het noorden van Quebec, Canada. Het meer is het overblijfsel van een inslagkrater die vermoedelijk 212 miljoen jaar geleden is ontstaan. 

Diameter: 60 km. Bekijk op Google Maps

Egmont National Park (Nieuw-Zeeland)

Diameter: 19,2 km. Bekijk op Google Maps

Bitonto (Italië)

Diameter: 5,9 km. Bekijk op Google Maps

Rotonda, Florida (Verenigde Staten)

Diameter: 4,9 km. Bekijk op Google Maps

Dishuihu, Pudong (China)Diameter: 4,6 km. Bekijk op Google Maps

Nardò Ring, Lecce (Italië)


Diameter: 4.000 m. Bekijk op Google Maps


Disneyland, Parijs (Frankrijk)

Diameter: 3.110 m. Bekijk op Google Maps


Karlsruhe (Duitsland)

Diameter: 2.200 m. Bekijk op Google Maps


Al Falah, Abu Dhabi (VAE)Diameter: 2.100 m. Bekijk op Google Maps

Firuzabad (Iran)Diameter: 1.890 m. Bekijk op Google Maps

Opel Testing Grounds Dudenhofen (Duitsland)


Diameter: 1.500 m. Bekijk op Google Maps


Corona, Californië (USA)

Diameter: 1.400 m. Bekijk op Google Maps


The Pearl, Doha (Qatar)Diameter: 1.190 m. Bekijk op Google Maps

IJsseloog, Ketelmeer (Nederland)Diameter: 1.000 m. Bekijk op Google Maps

Parliament House, Canberra (Australië)


Diameter: 953 m. Bekijk op Google Maps


Homeruskwartier, Almere (Nederland)


Diameter: 800 m. Bekijk op Google Maps


Naval Observatory, Washington D.C. (Verenigde Staten)

Diameter: 641 m. Bekijk op Google Maps


Kattenbroek, Amersfoort (NL)

Diameter: 611 m. Bekijk op Google Maps


Lac des Minimes, Parijs (Frankrijk)

Diameter: 607 m. Bekijk op Google Maps


De Grote Cirkel, Reusel (Nederland)


Diameter: 540 m. Bekijk op Google Maps


Apple Park Way, Cupertino (Verenigde Staten)

Diameter: 490 m. Bekijk op Google Maps


National Stadium, Brasilia (Brazilië)Diameter: 480 m. Bekijk op Google Maps

Persiaran Sultan Sallahuddin Abdul Aziz Shah, Putrajaya (Maleisië)Diameter: 391 m. Bekijk op Google Maps

Kents Hill, Monkston and Brinklow (Verenigd Koninkrijk)Diameter: 336 m. Bekijk op Google Maps


Arc de Triomphe, Parijs (Frankrijk)Diameter: 331 m. Bekijk op Google Maps

Arecibo-telescoop (Puerto Rico)Diameter: 313 m. Bekijk op Google Maps

Einekoer, Dokkum (NL)


Diameter: 200 m. Bekijk op Google Maps


Discovery Bay, Californië (Verenigde Staten)Diameter: 195 m. Bekijk op Google Maps

Laan van Europa, Dordrecht (Nederland)


Diameter: 183 m. Bekijk op Google Maps


Keizer Karelplein, Nijmegen (Nederland)Diameter: 155 m. Bekijk op Google Maps

Base Reserve, Wellington (Nieuw-Zeeland)
Diameter: 152 m. Bekijk op Google Maps

Ringburgwal, Oost-Souburg (Nederland)


Diameter: 149 m. Bekijk op Google Maps


Mingzhu Roundabout, Shanghai (China)Diameter: 128 m. Bekijk op Google Maps

Brøndby Haveby (Denemarken)Diameter: 120 m. Bekijk op Google Maps

Laguna Garzón Bridge, Uruguay


Diameter: 112 m. Bekijk op Google Maps


The Circus, Bath (Verenigd Koninkrijk)

Diameter: 100 m. Bekijk op Google Maps


Plaza de Toros, Alicante (Spanje)Diameter: 91 m. Bekijk op Google Maps

Hovenring, Eindhoven (Nederland)Diameter: 72 m. Bekijk op Google Maps

Reacties

De rondweg bij Bitonto lijkt een hele belangrijke. Maar als je op streetview kijkt, blijkt het vooral in het oosten een zandpaadje te zijn
Anoniem zei…
Wellicht een aanvulling: Dokter Kroesenring, Oud-Beijerland
Unknown zei…
De Amerika-, Azië-, Australië- en Afrikaring in Amersfoort. Valt mij vaak op.
Anoniem zei…
Apple park:
https://maps.app.goo.gl/AXJj1Feoq6CwuL4o7
Anoniem zei…
In Zeeland (en op Goeree-Overflakkee) zijn diverse ringdorpen, zoals Dreischor:
https://maps.app.goo.gl/xUnafRyTV9oZuUM58

Populaire posts van deze blog

Wat is de echte Monopoly-stad van Nederland? En waar ligt Ons Dorp?

Een tijd geleden heb ik al eens uitgelegd wie de straatnamen heeft gekozen voor het Nederlandse Monopoly-spel. De Nederlandse editie van het spel was de eerste waarin straatnamen uit verschillende steden werden gebruikt. Dus vroeg ik me af: is er misschien toch één stad te vinden die al die straatnamen heeft? Dan zouden ze daar mooi hun geheel eigen editie van het spel kunnen maken. Tijdens die zoektocht diende nog een tweede vraag zich aan: waar ligt Ons Dorp? Laten we eerst eens even kijken hoe bijzonder die straatnamen uit het Monopoly-spel eigenlijk zijn. In de top-10 met straatnamen die in het Nederland het meest voorkomen, staat één straat uit Monopoly: de Dorpsstraat . Die komt in Nederland 315 keer voor, van Aalsmeer tot Zwolle. De Brink komt 67 keer voor, van Almelo tot Zuidwolde. Op 43 plaatsen ligt een Steenstraat , van Alphen aan den Rijn tot in Zwolle. Dan komen we bij een bijzonder geval: de Houtstraat komt 32 keer voor in Nederland (van Almere tot Wolvega), maar vreemd

Wie heeft de straatnamen van Monopoly gekozen?

De Barteljorisstraat, Neude, A-Kerkhof en de Kalverstraat. Iedereen kent de straatnamen uit het Monopoly-spel. Maar waarom hebben nou juist deze straatnamen een plekje in het spel gekregen? Waarom heeft men uit Rotterdam niet de Weena of de Lijnbaan gekozen, en voor Amsterdam de P.C. Hooftstraat? En waarom zitten Haarlem en Arnhem er wel in, en Maastricht en Eindhoven niet? Wie heeft dat allemaal bedacht? Voor de geschiedenis van het spel gaan we even helemaal terug naar 1904. Elizabeth Magie vroeg toen patent aan op het bordspel ' The Landlord's Game '. Geïnspireerd door dat spel liet Charles Darrow in 1934 in eigen beheer 5000 exemplaren van het spel 'Monopoly' maken en die waren binnen een jaar verkocht. Toen toonde Parker Brothers interesse om het spel in de Verenigde Staten uit te geven. Zij verkochten binnen een jaar meer dan een miljoen exemplaren. De populariteit van het spel bleef niet onopgemerkt en de Engelse firma Waddington kocht in 1936 de rechten o

Wat is in Nederland de langste straat met één naam?

De Oudebildtdijk in de Friese gemeente Het Bildt wordt vaak de langste straat van Nederland genoemd. De straat loopt van Westhoek naar Oudebildtzijl en is volgens Google Maps in totaal 12,1 kilometer lang. Dat is best een eind inderdaad. Maar is het daarmee inderdaad de langste straat van Nederland? En meer specifiek: de langste straat die van begin tot eind dezelfde straatnaam heeft? Ik zal het maar meteen verklappen: dat is dus niet. Als je gaat zoeken naar 'langste straat van Nederland' kom je allerlei straatnamen tegen. Ik zag dat ergens iemand de Voorstraat in Dordrecht noemde, maar die is 'slechts' 1.200 meter en daarmee met afstand niet de langste. De Laan van Meerdervoort in Den Haag wordt ook vaak genoemd, maar die is met een lengte van 5.800 meter ook zeker niet de langste straat van Nederland. Hier en daar lijkt men dat door te hebben, want daar noemt men het specifiek de langste láán van Nederland. Ik vind gemakkelijke een paar straten die een stuk la

De langste straatnamen van Nederland

Wat zijn de langste straatnamen van Nederland? Ik zet deze mooie namen graag voor je op een rijtje. Om de lengte van een straatnaam te bepalen volstaat het niet om op de straatnaamborden te kijken, want soms hangen er in één straat al borden met verschillende schrijfwijzen van dezelfde naam. Het is beter om uit te gaan van de officiële schrijfwijze van de straatnaam zoals die is vastgelegd in de BAG, de Basisregistraties Adressen en Gebouwen. Dat levert de volgende top-10 op: Ir. Mr. Dr. van Waterschoot van der Grachtstraat in Heerlen (48 tekens in totaal, 38 tekens zonder punten en spaties) Burgemeester Baron van Voerst van Lyndenstraat in Gramsbergen (46/41 tekens) Wethouder Fierman Eduard Meerburg senior kade in Katwijk (45/40 tekens) Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg in Tilburg (43/38 tekens) Burgemeester van Nispen van Sevenaerstraat in Laren (42/38 tekens) Burgemeester van Hövell tot Westerflierpad in Halfweg (42/38 tekens) Burgemeester Hoytema van